Haber

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye ziyaret

Lider Dursun Özbek’in bugün Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki genel merkezine gittiği öğrenildi.

Başkan Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile bir araya gelecek.

Toplantının TFF’nin dün yaptığı açıklamayla ilgili olması bekleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu dün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

TFF ne dedi?

Açıklamada, son dönemde yaşanan olaylara ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

Köklü bir geçmişe sahip olan Türkiye Futbol Federasyonu, futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasına ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet kurallarının oluşturulmasına öncelik vermektedir.

Öte yandan bazı futbol paydaşlarının medya aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarına ilişkin kaosu körükleme riski taşıyan açıklamalarını da dikkatle takip ediyoruz.

“Elinde belge olan onu paylaşsın”

Türkiye Futbol Federasyonuna, ilgili heyetlerine veya herhangi bir spor kulübüne ait bir iddianın gündeme getirilmesi talep edilmesi halinde; Türk futbolunu yapay gündemlerden uzak tutmak, doğrulanmamış haberlerle kamuoyunu meşgul etmemek ve kimseyi zan altında bırakmamak adına; İlgili argümanların somut bilgi ve belgelerle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı ile paylaşılması gerekmektedir. Söz konusu tezlerin ancak yetkili kurumlarca doğruluğu teyit edildikten sonra kamuoyuyla paylaşılabileceğini, Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, böylece sadece karalamayı amaçlayan açıklamaların önüne geçileceğini belirtmek isteriz. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu