Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Filistin’de yaşanan insanlık trajedisine, kadın, yaşlı ve çocuklara yönelik pervasızca gerçekleştirilen saldırılara son verilmesi için tüm dünyaya çağrıda bulunuyoruz. 75 yıldır yerinden edilmiş durumda.” söz konusu.

Göktaş, Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Konseyi Gala Programında konuştu.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tüm dünya ülkelerinin tepki göstermesi gerektiğini vurgulayan Göktaş, “Filistin’de 75 yıldır insanları yerinden eden ve bugün pervasızca yürütülen insani trajediye yönelik saldırıları durdurmaya çağırıyoruz. Kadın, yaşlı, çocuk fark etmeksizin insanların yaşam hakkı “Bizi yok sayan bu anlayışa karşı tüm dünyayı Türkiye gibi dik durmaya çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

Göktaş, UCLG’nin kurulduğu 2004 yılından 2010 yılına kadar Türkiye’nin öncülüğünde çalışmalarını sürdürdüğünü, 2019-2022 döneminde ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın yönetim kurulu eşbaşkanı olarak görev yaptığını hatırlattı.

Türkiye olarak kurulun çalışmalarına katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Göktaş, şöyle konuştu:

“Yerel yönetimler, çalışma esasları gereği, sosyal devlet hizmetlerinin halka ulaştırılmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Halkın ihtiyaç ve taleplerini merkezi yönetime ileten bir köprü görevi görmektedir. Görevi devralan Altay’ı tebrik ediyorum. Meclis dönem başkanlığını ve Cumhuriyetin 100. yılında bizlere yaşattığı gururu” ifadelerine yer verdi. “Bunun için size teşekkür ediyoruz.”

Programa İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AK Parti Yerel Yönetimler Lideri Yusuf Ziya Yılmaz, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Olağan Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, UCLG Cumhurbaşkanlığı Heyeti üyeleri ve davetliler katıldı.

marmaraereglisi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu