Ekonomi

Bursa’da Kaçak Sigara Üretim Operasyonu: 7,5 Ton Tütün ve 520 Bin Sigara Ele Geçirildi

Bursa’da kaçak sigara üretilen fabrikaya yapılan operasyonda 7,5 ton tütün, 520 bin sigara ile kaçak sigara üretiminde kullanılan çok sayıda makine ve ekipman ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Yıldırım ilçesindeki bir fabrikada kaçak sigara üretildiği bilgisini aldı.

Teknik ve fiziki takibin ardından jandarma ve gümrük muhafaza ekipleri, H.İ.Ö’ye (38) ait fabrikaya ortak operasyon yaparak, bu adreste makineli kaçak sigara üretim hattı kurulduğunu tespit etti.

Aramalarda sigara üretim makineleri, 520 bin sigara, 30 bin sigara filtresi, sigara uç kağıdı ve bir miktar tütün ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, H.İ.’nin kullandığı iş yerinde 7,5 ton parçalanmış tütün, 27,5 milyon sigara filtresi, 114 milyon sigara uç kağıdı, 34 milyon sigara üretiminde kullanılabilecek kağıt ve 1 ton kağıt ele geçirdi. Ö depo olarak. kilogram tutkal ele geçirildi.

Gözaltına alınan H.İ.Ö ve beraberindeki 2 şüphelinin İl Jandarma Komutanlığında işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu