Teknoloji

Apple, 12 yıldır güncellenmeyen uygulamasını güncelliyor

Apple, yıllık geliştirici konferansında çok şey anlattı, ama anlatmadığı da birçok şey vardı. Bunların arasında Apple’ın Mac Satranç oyunu, özellikle ilgi çekici.

İlk MacOS 15 beta kullanıcıları, iPhone yansıtma özelliği ve Safari AI özetlerinin yanı sıra, Apple’ın Mac Satranç oyununa 2012’den bu yana ilk kez bir güncelleme yaptığını söylüyor.

İlk olarak 9to5Mac tarafından bildirildiği üzere Apple, Satranç uygulamasını en son on iki yıl önce, Mac işletim sistemi sürümlerine hala büyük kedilerin adının verildiği dönemde güncelledi. Apple, OS X Mountain Lion ile Satranç’a Game Center (Oyun Merkezi) desteğini, parlak bir arka planı ve diğer bazı küçük eklemeleri sundu.

9to5Mac

Ertesi yıl Apple’ın güncellemelerindeki büyük kediler tükendi ve Mac güncellemelerine Kaliforniya’daki “ilham verici” yerlerin adları verilmeye başlandı. Apple, o zamandan günümüze kadar yerleşik Satranç uygulamasını kullanmaya devam etti ancak şimdiye kadar kayda değer bir güncelleme yapmadı.

Mac için Satranç’ın en son sürümü, daha parlak ve daha gerçekçi görünen parçaların yanı sıra dokulu, gradyan bir arka plan içeriyor. Ancak 9to5Mac, yenilenen oyunun daha az tema içerdiğini de belirtiyor. Elbette, tüm beta özellikleri gibi bu değişimlerin de ne kadarının son sürüme ulaşıp ulaşmayacağı şimdilik bilinmiyor.

cumayeriajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu