Haber

6’lı masaya katılacağı konuşulan BTP’nin lideri Hüseyin Baş’tan manidar Cristiano Ronaldo paylaşımı

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Lideri Hüseyin Baş, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında, “Parti kadroları olarak Millet İttifakı’na destek veririz, içinde oluruz. Beni Millet İttifakı’na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz” diyerek Millet İttifakı’na katılmak istediklerini dile getirdi.

İYİ PARTİ YEŞİL IŞIK YAKTI

BTP lideri Hüseyin Baş’ın bu davetine Güzel Parti’den olumlu yanıt geldi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sayın Hüseyin Baş görülmektedir ki kaygılarımızın ve hassasiyetimizin ortaklığı milletimizin geleceği için yegane buluşma noktamızdır. Büyük Türkiye idealine inanmış Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten memnunluk duyacaktır” ifadelerini kullandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu gelişmelerin ardından BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ı partisinin genel merkezinde ziyaret etti.

DİKKAT ÇEKEN “7” PAYLAŞIMI

Konuyla ilgili gelişmeler dikkatle takip edilirken Hüseyin Baş’tan; İYİ Parti, CHP,Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DP ve DEVA Partisi’nden oluşan masaya BTP’nin de oturacağı tezlerini güçlendiren bir paylaşım geldi. Baş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “7” yazdı ve 7 numaralı formayı giyen dünya ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun fotoğrafına yer verdi. Bu paylaşım, BTP’nin 6’lı masaya 7. parti olarak dahil olduğu halinde yorumlandı. Toplumsal medya kullanıcıları kısa müddette paylaşımın altına onlarca yorum yaptı. Bir kısım kullanıcı, Baş’ın daha açık olmasını isterken diğer bir kısım ise BTP liderini 6’lı masaya dahil olduğunu varsayarak tebrik etti.

AKŞENER, “BAŞ’IN ÇAĞRISINI 6’LI MASAYA GÖTÜRECEĞİM” DEMİŞTİ

Akşener, BTP Genel Lideri Hüseyin Baş ile görüşmesinin akabinde, “Kendisi televizyon programında davette bulundu. Bir yanda Millet İttifakı var masada. Tıpkı vakitte Saadet Partisi, Demokrat Parti, UYGUN Parti CHP ortasında birinci Millet İttifak ar. Daha sonra da 6’lı Masa var. Bu 6’lı masa güçlendirilmiş parlamenter sisteme çalıştı. Seçimi aldıktan sonra güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmekle ilgili milletimize kelam verdik. Artık 6’lı masada oturan genel başkanı olarak ayın 14’ünde yapacağımız toplantıya sayın Baş’ın yaptığı çağrının arka planını, gerekçelerini öğrendim ve o teklifi 6’lı masaya götüreceğim. Onun için bu ziyaret gerçekleşti. Kusursuz ağırladılar bizi. Tekrar teşekkür ederim. İnşallah her şey güzel olur.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu