Haber

Yıldırım Belediyesi Engelsiz Yaşam Okulu’nda 13 farklı branşta eğitim veriliyor.

Yıldırım Belediyesi Manisiz Hayat Okulu, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde 13 farklı branşta 1.020 öğrenciye eğitim veriyor.

Yıldırım Belediyesi Manisiz Ömür Okulu’nda ‘Müzik Akademisi’, ‘El Sanatları’ ve ‘Engelli Mutfağı’ olmak üzere 3 alanda toplam 13 branşta eğitimine devam ediyor. Bu eğitimler ile; Özel çocukların ve vatandaşların sosyal, psikolojik ve kültürel gelişimleri desteklenirken, öğrencilerin iyi oldukları alanlar keşfedilerek yetenek sınavlarına hazırlanmaları destekleniyor. Yıldırım’ın ilgi alanlarına göre tesiste eğitim alan özel bireyleri; Güzel sanatlar liselerine, konservatuvarlara, üniversitelere yönlendiriliyorlar. Ayrıca belirli bir aşamaya ulaşmış ve çalışabilecek durumda olan öğrenciler de güçlendirilmiş istihdam projesi kapsamında istihdam edilmektedir. Yine merkezde engelli ve dezavantajlı bireylerin ailelerine eğitim ve seminerler veriliyor, ebeveynlerin yaşadığı zorlukların giderilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. 2019 yılından bu yana 7.879 kişiye eğitim hizmeti verilen Manisiz Hayat Okulu’ndan bu yıl 1.020 özel şahıs yararlanacak. Manisiz Ömür Okulu’nun aşçılık bölümünden mezun olan 9 öğrenci yemek bölümünde işe alınırken, müzik bölümünden mezun olan 14 öğrenci eğitimine devam etti. güzel sanatlar lisesinde eğitim gördü ve güzel sanatlar okulundan 17 öğrenci mezun oldu.

Toplumun her kesimine yönelik hizmet ürettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Engelsiz Yaşam Okulumuz ile dezavantajlı kardeşlerimizin toplumla entegrasyonuna katkı sağlıyor ve birçok alanda fırsat yaratarak hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Eğitimlerimizle çocuklarımızın ve gençlerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerde yer almalarını sağlıyoruz.Gençlerimiz bir yandan donanımlı, onları milli manevi değerlerini içselleştirmiş bireyler olarak yetiştirmeye çabalarken, bir yandan da bu gelişim süreçlerini kültürel ve sanatsal faaliyetlerle destekleyecek projeler geliştiriyoruz. Manisiz Yıldırım olma yolunda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Kimsenin kendini yalnız hissetmediği bir ‘Yıldırım’ inşa etmek için.” çalışın” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu