Haber

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’dan Mısır ve Suriye açıklaması Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak biz Mısır ve Suriye ile temasların devam etmesini istiyor ve bu yöndeki adımları gecikmiş olmakla birlikte, gerekli adımlar olarak görüyoruz.” tabirlerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi’nden yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Fatih Erbakan, partisinin Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı’nda gündemi kıymetlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’nin tokalaşması sonrası gündeme gelen muhtemel Mısır ve Suriye yakınlaşmasını desteklediklerini belirten Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak biz Mısır ve Suriye ile temasların devam etmesini istiyor ve bu yöndeki adımları, gecikmiş olmakla birlikte, gerekli adımlar olarak görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Mısır ile alakalarda duygusal davranıldığını savunan Erbakan, “Mısır ve Suriye yönetimleri ile ülkemizin çıkarları doğrultusunda makul temaslar kurulmasının doğru olacağını ifade ediyoruz. Yeniden Refah Partisi bugüne kadar olduğu gibi her milli meselede, atılacak müspet adımlara destek vermeye, menfi adımlara ise karşı çıkmaya devam edecektir.” sözünü kullandı.

Öğretmenlere maaş artırımı ve atama sözü

İktidara gelmeleri halinde öğretmenlere yüzde 150 maaş artırımı ve 150 bin atama kelamı verdiklerini belirten Erbakan, öğretmenlik mesleğinin maddi ve manevi prestijinin sağlanmasına ve kalkındırılmasına yönelik adımlar atacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu