Haber

Türkiye, Berlin’de yapılacak Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’na 11 sporcuyla katılacak

17-25 Haziran tarihlerinde Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek 16. Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi 11 sporcu temsil edecek.

Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) tarafından düzenlenen basın toplantısına TÖSSED Başkanı Dilek Sabancı, Başkan Yardımcısı Tamer Oyguç, TÖSSED Ülke Direktörü Murat Ağca, ana sponsor Toyota Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt ve milli sporcular katıldı.

Türkiye’nin 11’inci kez katılacağı Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda milli takımlar, 3×3 karma basketbol, ​​karışık bocce, yüzme ve atletizm branşlarında 4’ü kadın 7’si erkek olmak üzere 11 sporcunun mücadele edeceği bildirildi.

TÖSSED Başkanı Dilek Sabancı, 20’den fazla branşta oynanacak oyunlarda Türk sporcularına güvendiğini söyledi. Milli takımın 4 klasmanda mücadele edeceğini hatırlatan Sabancı, “Çocuklarımız gittikleri her yerde ödül topluyorlar. Antrenörleri de çocukları çok iyi yetiştiriyor. Berlin’deki tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Dilek Sabancı, önümüzdeki yıllarda Avrupa Oyunlarını Türkiye’de yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

Tamer Oyguç: “Onlarla olmaktan çok mutluyum”

Dernekte iki yıldır görev yapan TÖSSED Başkan Yardımcısı Tamer Oyguç da Türkiye’yi temsil edecek sporcuların çok başarılı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Burada değerli sporcularımız ve antrenörlerimizle birlikte Berlin’e gidiyoruz. Gideceğimiz branşlarda altın madalyalarla döneceğimize eminim. Hepsi çok başarılı. Ben de onlar kadar heyecanlıyım. Birçok etkinlikte sporcu oldum, onlarla birlikte olmanın heyecanı başka, çok memnunum.”

Milli takımın ana sponsoru Toyota Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt, herkese örnek olmaya çalıştıklarını vurguladı. Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmesi için 11 sporcu gönderdiklerini belirten Bozkurt, “Olimpiyat ruhu başlamak ve bitirmektir. Madalya ikinci plandadır. Berlin’deki tüm kardeşlerimize başarılar diliyorum.” söz konusu.

17-25 Haziran tarihlerinde Berlin’de düzenlenecek 16. Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek isimler şöyle:

Ayşe Başaran (Atletizm)

Alper Aydoğdu (Atletizm)

Sena Kaya (Karışık Bocce)

Fatmanur Gündüz (Karışık Bocce)

Efe Zeybek (Yüzme)

Kübra Esen (Yüzme)

Cem Kaya (Karma basketbol)

İbrahim Miraç Yıldırım (Karma basketbol)

Akın Bayraklı (Karma basketbol)

Emre Çimrin (Karma basketbol)

Bartu Tetik (Karma basketbol)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu