Teknoloji

Sony, 12 Canlı Servis Oyununun Altısını Erteledi!

 
Sony, bu yılın başlarında Nisan 2026’dan önce 12 canlı hizmet oyunu yayınlamayı planladığını doğrulayarak canlı hizmet alanındaki varlığını önemli ölçüde genişletme niyetini gizlemedi. Ancak ilginç bir şekilde bu oyunların yarısını erteledi.
 
Sony birçok oyunu erteledi
 
 
 
Sony’nin son üç aylık kazanç çağrısı sırasında COO ve CFO Hiroki Totoki, şirketin üzerinde çalıştığı 12 canlı servis oyunundan altısının dahili bir incelemenin ardından ertelendiğini duyurdu. Halen yarısının şu an ile Nisan 2026 arasında piyasaya sürülmesi planlansa da geri kalan projelerin ne zaman piyasaya sürüleceği şu anda belli değil.
 
Totoki (VGC aracılığıyla) bu konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “Canlı servis oyunlarını inceliyoruz. Amacımız oyuncuların uzun süre oynayacağı ve keyif alacağı oyunlar sunmak. 12 oyundan altısı daha önce çıkacak. 2026. Geriye kalan 6 maç üzerinde çalışıyoruz.” devam ediyor.”
 
Öte yandan Bungie’nin Maraton oyunu, Destiny 2’nin kötü performansının ardından stüdyonun ciddi engellerle ve işten çıkarmalarla karşı karşıya kalması nedeniyle 2025’e ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu