Haber

Şanlıurfa’da doktorun burnunu kıran hasta yakını adliyede

ŞANLIURFA’da sıra yüzünden tartıştığı doktor Orhan Hagi’ye kafa atarak burnunu kıran ve polis takımlarınca gözaltına alınan Hüseyin D., emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde meydana geldi. Acil serviste nöbetçi olan doktor Orhan Hagi, bir hastayı muayene ettiği sırada oda önünde bekleyen diğer hasta yakınları ile sıra nedeniyle tartıştı. Hasta olan annesiyle gelen Hüseyin D.’nin, muayene odasındaki doktora, “Benim hastam çok acil, ilk benim hastama bakacaksın” demesi üzerine tartışma çıktı. Tartışma sırasında hasta yakını Hüseyin D., bilgi süreç vazifelisi ile tabip Orhan Hagi’ye saldırdı. Yaşanan arbede sırasında yüzüne yumruk ve baş darbesi gelen hekim burnundan yaralandı. Aldığı yumruk darbesinin sonrasında burnu kırılan acil servis tabibi, olay yerinde gerçekleştirilen birinci müdahalenin sonrasında ameliyata alındı. Hüseyin D. ise polis takımlarınca gözaltına alındı. Bir müddet evvel yeniden hasta yakınının saldırısına uğradığı öğrenilen hekimi darbeden Hüseyin D., emniyetteki süreçlerinin akabinde sıhhat denetiminden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

‘ÖFKEME YENİLDİM’Hüseyin D.’nin polisteki ifadesinde hasta olan annesini tedavi için hastaneye götürdüğünü belirterek, “Annem ile sıra bekliyorduk. Ancak uzun süre beklememize rağmen bize bakan olmayınca doktora seslendim. Bu nedenle aramızda tartışma çıkınca kendimi kaybettim ve öfkeme yenilerek istemediğim bu olay meydana geldi. Pişmanım” dediği öğrenildi.BAKAN KOCA’DAN TEPKİSağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından yaşanan olaya reaksiyon gösterdi. Sıhhatte şiddetin azaldığı bir devirde bu durumun herkesi üzdüğünü belirten Koca, paylaşımında şu sözlere yer verdi: “Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde dün akşam yaşanan hadise, sağlık kurumlarındaki sözel ve fiziki şiddetin önemli oranlarda azalma gösterdiği bu dönem adına, hepimizi üzdü. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yasanın gücü, bakanlığımızın kararlılığı açıktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu