Ekonomi

SANKO Holding ve MİMARDER’den afet bölgesi için işbirliği

Mimari Araştırmalar Derneği (MİMARDER), SANKO Holding iş birliğiyle “Afet Sonrası Süreksiz Yaşam Alanlarını Uyarlama Öğrenci Fikir Yarışması” düzenliyor.

Yarışmacıların, afet sonrası oluşan kesintili yaşam alanlarının mevcut mekansal potansiyellerini yeniden değerlendirmek amacıyla tasarım önerileri geliştirmeleri beklenmektedir. Dereceye girenlere Eylül ayında yapılacak törenle ödülleri verilecek. MİMARDER Kurucu Üyesi İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Gün, “Deprem bölgesine yaptığımız ziyaretlerde mevcut geçici yaşam alanlarının birçok iyileştirme ve düzenlemeye açık olduğunu gördük.

Bu yarışmanın bölgenin bu sorunlarına çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Projenin ana destekçisi olan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Gaziantep’te kurulu ve 119 yıldır bu topraklarda çalışıp üreten bir küme olarak Türkiye’ye kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. deprem felaketinin ardından bölge yeniden ayağa kalktı.

Bu bakış açısıyla ilk günden beri süreksiz yaşam alanlarının güzelleştirilmesi için çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bugüne kadar Adıyaman, Narlı ve Gaziantep’te yaklaşık 1.500 konteynerden oluşan yaşam şehirleri inşa ettik. Bu süreçte mimarlık camiasındaki gençlerimizin katkılarını almak amacıyla MİMARDER tarafından hayata geçirilen bu yarışmaya destek vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu