Ekonomi

Re-Pie Portföy’ün genel müdürlüğüne Selçuk Seren atandı.

Alternatif portföy yönetim şirketi Re-Pie Portföy’ün genel müdürlüğüne Selçuk Seren atandı. Sektörün deneyimli isimlerinden Seren, daha önce Re-Pie Portföy’ün genel müdür yardımcısıydı.

Türkiye’nin önde gelen alternatif portföy yönetimi şirketlerinden Re-Pie Portföy, yönetim ekibinde stratejik bir atama yaptı. Şirketin genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Selçuk Seren, Re-Pie Portföy’ün Genel Müdürü oldu. Seren’in sabit getirili menkul kıymetler, döviz ve türev piyasalar ile risk yönetimi ve finans süreçlerinde 20 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Seren yönetimindeki şirket, menkul kıymet yatırım fonlarında sektörün en değerli oyuncuları arasında yer alarak, girişim sermayesi ve gayrimenkul yatırım fonlarındaki liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz Haziran ayında Re-Pie Portföy’e katılan Seren, daha önce 18 yılı aşkın süredir görev yaptığı Garanti BBVA Portföy Yönetimi’nde Yatırım ve Emeklilik Fonları Yönetimi, Özel Portföy Yönetimi, Risk Yönetimi, İç Kontrol ve Uyum, Finans ve Bilgi Sistemleri departmanları. Yönetici pozisyonlarında bulundu. Bu görevleri kapsamında Seren, BBVA’nın küresel gruplarıyla iş modelinin uyumlaştırılmasında yerel uygulamaların hayata geçirilmesini koordine etti ve dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi Blackrock ile iş birliği süreçlerinin hukuki ve operasyonel çerçevesinin başarıyla oluşturulmasında rol oynadı.

Kariyerine Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda başlayan Seren, Garanti BBVA Portföy Yönetimi’ne katılmadan önce 5 yıl boyunca bu kurumun Hazine Bölümü’nde farklı pozisyonlarda görev yaptı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu