Ekonomi

Piyasalar tarım dışı bordrolara odaklandı

Investing.com – Bugün ABD’den gelen piyasalar tarım dışı istihdam verilere odaklanılmıştır. Enflasyonla birlikte Fed’in faiz artış hızının belirleyicisi olan istihdamın Şubat ayında 205 bin kişi artması bekleniyor.

Ocak ayında beklentilerin oldukça üzerinde gerçekleşen istihdam, ABD’de sektörün gücünü koruduğunu gösterdi. Şubat ayında olumlu bir sonuç çıkması durumunda önümüzdeki hafta açıklanacak enflasyonda olası bir artış, Fed’in 50 baz puanKarar için alan açacaktır.

İstihdamın beklentilerin çok altına düşmesi durumunda önümüzdeki hafta açıklanacak. şişirmeVeriler öncesi kesim konusunda bir yaygara kopabilir.

Verinin diğer değerli detayları arasında yer alan saatlik fiyatların aylık %0,3 artması beklenirken, işsizlik oranının 1969’dan bu yana en düşük seviye olan %3,4’te kalması bekleniyor.

İstihdam öncesi dolar nasıl fiyatlanıyor?

dolar endeksi 105 seviyesinin üzerinde Aralık ayından sonra en yüksek bölgede işlem görüyor. Olumlu bilgilerle birlikte endekste 105,50’ye gerçek bir hareket bekleniyor, ancak istihdam düşük kalmaya devam ederse 105’in altına düşme söz konusu olabilir.

Yazar: Necdet Erginsoy

 

 

ibradiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu