Haber

Pınar Selek, Mısır Çarşısı davasında beşinci kez yargılanıyor

Mısır Çarşısı patlaması davasında dört kez beraat eden sosyolog Pınar Selek’in davası başladı.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nun bozma kararının ardından beşinci kez açılan davada Selek, ağırlaştırılmış müebbet hapisten yargılanıyor.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma öncesi Selek’e takviye için Çağlayan Adliyesi önünde toplananların etrafı polis tarafından çevrildi. Ablukanın ardından adliyeye girişe izin verildi. Polisin çevrelediği kişiler arasında uluslararası kuruluşların temsilcileri, Avrupalı ​​avukatlar ve TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da vardı.

Sabah 10.00’da yapılması planlanan ancak savcı Mehmet Selim Kiraz’ı anma töreni nedeniyle ertelenen duruşma saat 14.20’de başladı.

Duruşmada Pınar Selek’in yurt dışında olması nedeniyle istinabe yoluyla ifadesinin alınması için gerekli yazışmaların yapıldığı açıklandı.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nun bozma kararının okunmasının ardından ilk sözü Selek’in avukatlarından Akın Atalay aldı. Atalay, bu duruşmada esasa dayalı bir savunmaya girmeyeceklerini belirterek, bozma kararının usule aykırı olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu