Ekonomi

Peloton’un Hisseleri Özel Sermaye Şirketleri Tarafından Potansiyel Satın Alma Haberleri Arasında %20 Tırmandı

CNBC’nin Salı günü bildirdiğine göre, interaktif fitness alanında uzmanlaşmış şirket, üst üste 13 mali dönem zarar ettikten sonra mali yükümlülüklerini yeniden yapılandırmaya ve büyüme sağlamaya çalışırken, özel sermaye konusunda uzmanlaşmış birkaç yatırım şirketi Peloton’u (NASDAQ:PTON) satın almayı düşünüyor.

Duyurunun ardından şirketin hisse senetlerinin değeri %21’den fazla arttı.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Peloton, özel bir şirket olma potansiyeli hakkında en az bir yatırım firması ile görüşmelere başladı. Bu firmanın ilgi düzeyi belirsizliğini korurken, özel sermaye alanında uzmanlaşmış başka yatırım grupları da Peloton’u olası bir yatırım fırsatı olarak değerlendiriyor.

Bu ilgiye rağmen, bir satın alma anlaşmasının tamamlanması kesin değildir ve Peloton halka açık bir şirket olmaya devam edebilir.

Peloton, Ocak 2021’de 49,3 milyar dolar olan piyasa değerinin bir önceki Pazartesi itibariyle yaklaşık 1,3 milyar dolara düşmesinin ardından satın alma için cazip bir seçenek haline geldi. Bir devralmanın cazibesini artırmak için bu firmalar Peloton’un operasyonel giderlerini azaltmaya odaklanıyor.

Kısa bir süre önce Peloton, 2025 mali yılının sonuna kadar yıllık işletme maliyetlerini 200 milyon dolardan fazla azaltmak üzere tasarlanmış stratejik bir plan açıkladı.

Bu stratejik yeniden düzenlemenin bir bileşeni olarak Peloton, analistlerin finansal beklentilerini karşılamayan bir kazanç raporu yayınlamasının ardından İcra Kurulu Başkanı Barry McCarthy’nin görevinden ayrılacağını açıkladı.

Şirket ayrıca işgücünü yaklaşık 400 personele denk gelen %15 oranında azaltma niyetini açıkladı ve harcamalarını gelir düzeyleriyle uyumlu hale getirmekten başka alternatifi olmadığını belirtti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu