Haber

Kız Kulesi’nin Yeni Görünümü Beğenilmedi! İşte Kız Kulesi’nin Restorasyon Sonrası Tepkileri!

Kız Kulesi, İstanbul ile özdeşleşse de tüm Türkiye’nin en nadide simgelerinden biridir. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Kız Kulesi’nde Eylül 2021’den bu yana restorasyon çalışmaları yapılıyor. Şimdi herkesin merakla beklediği Kız Kulesi’nin yeni yüzü konuşuluyor… Restorasyon sonrası yenilenen ve çığ gibi büyüyen Kız Kulesi’nin tepkilerine hep birlikte göz atalım?

Kız Kulesi, İstanbul’un ve ülkemizin en nadide yapılarından biridir. Ve aslında gören herkesi hayrete düşüren ve dünyanın her yerinden ziyaretçi çeken büyülü bir görünüme sahiptir.

Ya da vardı demek daha doğru olur… Bildiğiniz üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Kız Kulesi Gözlerini Yeniden Açıyor” projesiyle bu değerli simgeyi restore etmeye karar verdi.

Eylül 2021’den beri onarımda olan Kız Kulesi’nin etrafındaki iskele kaldırıldığında herkes Kız Kulesi’nin son halini daha net bir şekilde gördü. Ama Kız Kulesi’nin yeni hali ne yazık ki kimseden tam puan alamadı…

Kız Kulesi’nin son onarımı sonrası sosyal medya kullanıcılarının tepkilerini sizler için derledik. Kulenin son hali hakkında neler düşünüldüğüne bir göz atalım.

1. Gerçekten aslına hiç benzemiyor ?

2. ?

3. Eski büyünün kaldığını düşünüyor musunuz?

4. Kız Kulesi mi yoksa Kız Kalesi mi demek daha doğru?

5. ?

6. Kesinlikle orijinaline daha çok benziyor!

7. ?

8. Sadece bir hit ?

9. Neredeyse!

10. ?

11. …

12. Sormak zorundasınız.

13. ?

14. Yine şükredecek bir şey aramaya mı bırakıldık?

15. Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu