Haber

İYİ Parti’den CHP ile işbirliği iddialarına yalanlama

ANKARA– DÜZGÜN Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Lideri Kürşad Güçlü, partisinin Genel Yönetim Kurulu toplantısının ardından Genel Merkez’de açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti’nin yerel seçimler için CHP ile işbirliği yaptığı iddialarını çürüterek amaçlarının DÜZGÜN Parti’yi birinci parti yapmak olduğunu belirten Güçlü, “Amacımız milletimize sahip çıkmak ve bu yarışta yer almaktır. kuruluş felsefemizin gereği olarak kendi kadromuzla Seçim işbirliği ayrı bir tartışma, ayrı bir boyut. Bu durum, yeri geldiğinde, böyle bir gerekçe ortaya çıktığında yetkili kurullarımız tarafından incelenir ve gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar verilir.

‘YEREL SEÇİM STRATEJİSİ DEĞERLENDİRİLDİ’

“Görüşmemizde iki önemli konu vardı” diyen Ağırlı, “Birincisi 14 ve 28 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerin muhasebesini sürdürüyoruz. Eksiklerimizi incelemeye devam ediyoruz. Bununla ilgili bir değerlendirme İkinci yazımızda 31 Mart’ta yapılacak yerel yönetimler seçimlerinde nasıl bir strateji izleyeceğimizin değerlendirmesini yapmıştık.”

FİYATLAR DANIŞMAYA TAŞINACAK

İktidarın ekonomi alanında attığı adımlar ve ÖTV zamlarını gündeme getiren Şiddet, doğrudan Anayasa Mahkemesi’ne başvurma hakları olmadığı için ÖTV zamlarını iptalle Danıştay’a götürdüklerini ifade etti. , ve şöyle devam etti:

“Çünkü Cumhurbaşkanlığı Kararları idari yargı denetimine tabidir ve Cumhurbaşkanı, olağan dönemlerde ancak kanunla belirlenen alt ve üst sınırlar dahilinde indirim, istisna, muafiyet ve oranlarda değişiklik yapabilir. Bu düzenleme açıkça anayasaya aykırıdır ve orantısız bir yetki devridir.”

BURSA’DAKİ PROTESTOYA MÜDAHALE

ÖTV zamlarına ilişkin partisinin 81 il başkanlığında yaptığı ortak açıklamaya değinen Güçlü, Bursa’daki protesto sırasında milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş’ın AK Parti il ​​binası önüne boş bir bidon koymak istediğini söyledi. ancak güvenlik güçleri müdahale etti.

Zorlu, “Milletimizin feryadı bu. Böylesine anlamlı ve masum bir protestoyu sindiremeyenlerin kalkıp demokrasiden, özgürlüklerden, milli iradeden bahsetmeleri abes. Korkma! Sesimiz, sözümüz milletimizin vicdanıdır, haklı feryadıdır. İYİ Parti, yaptığınız haksızlıkların, hukuksuzlukların, kötülüklerin karşısında olacaktır” dedi.

‘NEZİYAT ZİYARETİ OLDU’

İYİ Parti’nin yerel seçimler için CHP ile işbirliği yapacağı yönündeki iddialar sorulan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti. Bu ziyaretimizin amacı Sayın Cumhurbaşkanımızın 3. Olağan Büyük Kongremizde yeniden seçilmesi ile ilgilidir. Bu bir selamlama ve nezaket ziyaretiydi. Toplantıdan ne yaklaşan yerel seçimler ne de iddialara ilişkin herhangi bir değerlendirme yapılmadı. Sayın Davutoğlu da ziyaret etti. İçeriği bu” dedi ve ekledi:

“Bir seçim işbirliği oldu, bu işbirliği bir seçim işbirliği olarak sonuçlandı. Şimdi önümüzdeki dönemde yetkili kurullarımızla önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinde nasıl bir strateji izleyeceğimizi değerlendiriyoruz. Genel Liderimiz odak küme çalışmaları yapıyor. Yani zaman zaman milletvekillerimizin, örgüt mensuplarımızın, il başkanlarımızın görüşlerini almaya devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bölgelere de gitmeye başlayacak olan Sayın Genel Başkan. Bizim için asıl olan UYGUN Partisini birinci parti yapmaktır. Amacımız, kuruluş ideolojimizin gereği olarak kendi timlerimizle milletimizin karşısına çıkmak ve bu yarışmada yer almaktır. Seçim işbirliği ayrı bir tartışma, ayrı bir boyut. Bu, yeri geldiğinde yetkili kurullarımızca böyle bir ilişki oluştuğunda incelenir ve olup olmayacağına karar verilir.” (DUVAR)

haber-izmit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu