Haber

İYİ Parti’de İstifa Depremi: 100 Kişi Birden İstifa Etti

Edirne’de İYİ Parti önderliğinde bir istifa depremi yaşandı. Eski İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, il genel başkanı atamasına tepki olarak 100 kişiyle birlikte partiden istifa ettiklerini söyledi.

Edirne’de 100 kişi UYGUN Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı.

Eski İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya ve bazı partililer kentteki bir tesiste bir araya geldi. Burada düzenlenen toplantıda konuşan Kaya, Edirne’de son bir haftadır ‘İYİ Parti’de siyasi kriz yaşandığını’ söyledi.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından yapılan bir atamayla karşı karşıya olduklarını belirten Zafer Kaya, il başkanı atamasını kabul etmediklerini ifade etti.

Kaya, “Bugün itibari ile tüm parti üyelik ve görevlerimizden il teşkilatımız ve disiplin kurulu üyeleri olarak istifa ediyoruz” dedi.

Şu anda 100 kişinin istifa ettiğini ancak bunun devam edeceğini söyleyen Kaya, ilçe başkanlıklarının da istişare halinde olduğunu ve alacakları karara göre hareket edeceklerini söyledi.

Edirne İl Genel Meclisi YETER Parti Küme Sözcüsü Hüseyin Erbay, Edirne Belediye Meclisi DÜZGÜN Parti üyeleri Şener ve Ergun Dönmez de partilerinden istifa etti.

kovancilarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu