Haber

İlkadım Belediyesi Güreş Takımı Ulusal Müsabakalarda 7 Madalya Kazandı

İlkadım Belediyesi Güreş takımı, Türkiye’nin dört bir yanından binlerce sporcunun katıldığı ulusal müsabakalarda 7 madalya kazanmayı başardı.

İlkadım pehlivanları Türkiye’nin dört bir yanından binlerce sporcunun katıldığı milli müsabakalarda başarılar elde etti. İlkadım’ı gururlandırmak adına 600 sporcunun katıldığı Alaçam Geyikkoşan yağlı güreşlerinde genç güreşçiler 5 kez finale kaldı. Muhammet Altınörs altın madalya ile birinci, Alican Hoşaf, Muhammet Ali Kol, Necattin Dere, Fatih Deveci gümüş madalya ile ikinci, Aşkın Gönültaş ve Berke Atlı toplam 7 madalya ile bronz madalya ile üçüncü oldu.

662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde İlkadım Belediyesi güreş takımı sporcularından Yusuf Can Zeybek’in İsmail Balaban’ı yenerek şampiyonluğa ulaştığı Ordu Aybastı Perşembe yaylasında düzenlenen Yağlı Güreş Ligi’ne katılan Muhammed Ali Kol altın, Necattin Dere ve Oğuzhan Kaya bronz madalyanın sahibi oldu.

Judodan bir başarı daha

Spordaki başarısını farklı alanlarda her arenaya taşıyan İlkadım Belediyesi spor takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Türk Sporunun altyapısı için Denizli’nin ev sahipliğinde Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda 252 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi final müsabakalarında Samsun’u temsil eden İlkadım Belediyesi Judo Grubu sporcuları; 3 üçüncülük ve 1 yedincilik ile podyumda yerini aldı. Turnuvada Ekin Demirbağ, Mustafa Balcı, Ahmet Doğan Köseoğlu 3., Ayhan Balcı 7. oldu.

“İlkadım’da sporun yeri ayrıdır”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, spora ve sporcuya verdikleri desteğin devam edeceğini belirterek, “İlçemizde sporun özel bir yeri var ve gençlerimizin bu yöndeki başarısı bizi çok mutlu ediyor. Onların kötü alışkanlıklardan uzak durarak sporda dereceler elde etmelerini görmek bizim için çok anlamlı. Başarılar bizleri gururlandırıyor. Pırıl pırıl gençlerimiz fırsat verildiği sürece neler yapabileceklerini gösteriyorlar. Önümüzdeki dönemde daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.” – SAMSUN

cizre-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu