Haber

Hatay halkı yıkılan şehirden otobüslerle ayrılıyor.

Hatay halkı yıkılan şehirden otobüslerle ayrılıyor.
HATAY – Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremlerin ardından evleri yıkılan vatandaşlar, kurtarabildikleri eşyalarıyla otobüslerle şehirden ayrılıyor.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremin ardından Hatay yerle bir oldu. Enkaz altında çok sayıda kişi hayatını kaybederken, çok sayıda vatandaş da yaralandı. Evleri hasar gören ya da yıkılan Hataylılar, şehirlerarası otobüs terminaline akın ederek kurtarabildikleri eşyalarıyla yıkılan şehri birer birer terk ediyor. Hatay merkezde dün akşam saatlerinde art arda meydana gelen depremlerin ardından hasar gören binalar tamamen yıkılırken, depremzedeler hiçbir eşyasını kurtaramazken
Ümit Özalp, 40 yıldır Hatay’da yaşadığını belirtti. Yaşadığı şehri, memleketini değiştirmeye çalışıyor. Bu depreme 7.7 diyorlar, ben buna hiç inanmıyorum. Bu deprem 12’nin üzerinde. Çünkü taşın üzerinde taş kalmadı” dedi.
Otobüs firmasında çalışan Kenan Çağlar, “Genellikle yolcularımız Antalya, Mersin, İstanbul’a gidiyor. Ne evimiz var ne yatabileceğimiz bir yer. Herkes dezavantajlı durumda. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” En iyisi. Saat başı araba var. Nasıl olduğuna bakmak için geri geliyor. Her araba dolu. Günde en az 2 bin yolcu taşıyoruz” dedi.

haber-tomarza.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu