Haber

Hakkari’de düzenlenen Okul Sporları Güreş Grup Müsabakaları başladı

Hakkari’de düzenlenen Okul Sporları Güreş Grup Müsabakaları 18 ilden yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kentteki spor salonunda düzenlenen organizasyonun açılış töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım ise konuşmasında, Türkiye’nin farklı illerinden sporcuları kentte ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Sporu tabana yaymayı hedeflediklerini belirten Yıldırım, Okul Sporları Güreş Grup Maçları organizasyonunun bu anlamda değerli bir etkinlik olduğunu söyledi.

Ülke olarak uluslararası alanda birçok branşta önemli başarılara imza atıldığını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Bu branşlardan biri de kadim sporumuz güreştir. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıp şereflendiren Yasemin Adar Yiğit, Taha Akgül, İstek Kayaalp ve adını sayamadığım daha birçok milli sporcunun gösterdiği başarıyı sizlerin de göstereceğine inanıyoruz. bize ve bu konuda size güveniyoruz.Spor etkinliklerindeki sportif başarınız bizim için çok değerli.Bu başarıyı yakalamanız için sizlere her türlü desteği sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz.Size bunu sağlamanın yanı sıra fırsat, spor etkinlikleri size başka il ve ülkelere gitme, o il ve ülkelerin kültürünü tanıma, farklı dostluklar kurma ve güzel anılar biriktirme fırsatı sunuyor.Bu “Güzel şeylerin farkında olmanızı önemsiyoruz.”

Türkiye Güreş Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Sefer Özatak, organizasyona 18 ilden yaklaşık 200 sporcunun katıldığını belirterek, “Bu organizasyona Hakkari’de ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Organizasyonun temel amacı, gençlere yeni başarılar kazandırmaktır. Sporla uğraşan tüm gençlerimize ve müsabakalara katılan antrenörlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından sporcular mindere çıkarak rakiplerini yenmek için mücadele etti.

Programa Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Zeydin Kaya, Gençlik Merkezi Müdürü Fahri Güldal, kurum amirleri, sporcular ve antrenörler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu