Haber

Gürsel Tekin CHP’den istifa etti

ANKARA (İGFA) –Eski CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

Gürsel Tekin, paylaşımında, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel unsurları tüzük ve programında yer almaktadır. Ne yazık ki zamanla CHP, çağdaş medeniyeti hedefleyen Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaşmıştır. Türkiye’de iktidar olmanın ve halka hizmet etmenin hiçbir objektif şartı yoktur.” liyakat ve ehliyetin bulunmadığı, parti içinde hemşerilik, gruplaşma ve takımlaşma nedeniyle makam ve mevkilerin dağıtıldığı, parti için çalışan ve partinin iktidara gelmesi için çalışanlar dışlandığı, parti içinde iktidar mücadelesinin olduğu, Türkiye’de iktidar mücadelesi yerine tercih edilen, parti hukukunun ve partili çalışanlarımızın hakları hiçe sayılıyor, Genel Merkez kendi açıkladığı kural ve talimatlara dahi uymuyor, parti kanunlarına ve beyanlarına dayanarak çalışan insanların emeği var. gasp ediliyor ve ideolojinin, unsurun veya fikrin oluşturduğu yoldaşlık ruhu yerine dost ve astsubayların, eşlerin, dostların, akrabaların çıkarları her düzeyde belirleyici oluyor. “Olduğu gibi bir yapı haline geldi.” dedi.

Partinin her kademesinde görev yapma şerefine sahip, Türkiye’de iktidara gelmek için daima sokakta ve halk arasında çalışmış biri olarak ortaya çıkan durumun kendisi için acı ve üzüntü verici olduğunu belirten Gürsel Tekin, şunları söyledi: : “Bu nedenle gençliğimden beri hayatımı adadığım, unsurlarını kalbime mühürlediğim kişiyim. “İnandığım ve inandığım ilkeler nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi’nden büyük acıyla istifa ediyorum. Bunu talep üzerine yaşıyorum ve artık mevcut yapıda çalışma imkanım yok. Hayatımı adadığım ilkeler uğruna çalışmaya devam edeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.” dedi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu