Haber

Fatih Altaylı: “Kaç Kişi Konut Alarak Vatandaşlık Kazandı Bilmiyorum”

250 bin dolara ev alarak kaç kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu bilmediğini belirten Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Çünkü 250 bin dolara ev alanlar ailece vatandaş oluyor. 10 kişi mi, 20 kişi mi, 40 kişi mi bilmiyoruz.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugün köşe yazısında, 250 bin dolara ev alanların sayısını aileleriyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları için bilemeyeceğini yazdı.

Altaylı, bazı AB ülkelerine de yatırım karşılığında vatandaşlık verildiğini belirtti. ‘Yani para için vatandaşlık bize özel değil. Ama bir fark var. Bu ülkelerin tamamında kaç kişiye vatandaşlık verileceği baştan bellidir. AB üyeleri de bunu AB komisyonlarına bildirir ve bildirdikleri sayıya sadık kalır. Karayipler’deki ada ülkelerinde bile bizim gibi ‘Para bas, istediğini al’ durumu yok’söz konusu.

“Bu şekilde kaç pasaport verildi?”

Altaylı, 250 bin dolara ev alarak kaç kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu bilmediğini söyledi. ‘Evet, yabancılara satılan konut sayısı belli ama verilen Türk pasaportu ve kimlik numarası belli değil. Çünkü 250 bin dolara konut alanlar ailece vatandaş oluyor. 10 kişi mi, 20 kişi mi, 40 kişi mi bilmiyoruz. Ve bilmek istiyoruz. Türkiye’ye bu şekilde kaç lira girdi ve kaç pasaport verildi? Utanma, söyle. Pasaportumuzun ortalama değerini bilelim’ifadeleri kullandı.

haber-marmaraereglisi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu