Haber

Eski ABD istihbarat görevlisi: Rus birlikleri Ukrayna ordusunun son rezervlerini de yok ediyor

ABD Deniz Piyadeleri’nin eski istihbarat subayı RitterRus ordusu Dialogue Works adlı YouTube kanalına yaptığı açıklamada Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin son rezervleriOnları tuzağa düşürerek sistematik bir şekilde yok ettiğini söyledi.

Ritter, “Şu anda gerçekleşmekte olan karşı saldırı sırasında Ruslar, Ukraynalıların içeri girmesine ve sonuçta stratejik rezervlerini yok etmesine olanak tanıyan bir tür mini tuzaklar yaratıyor.”dedi.

Ukrayna Devleti Lideri Vladimir Zelenskiyaskerlerin belirli bölgeleri elinde tutması emrinin, Ukraynalı askerlerin güçlerini bir bölgeden diğerine aktarmasına yol açtığı Ritterancak bu haliyle Ukrayna ordusu büyük kayıplar yaşadıve son rezervleri tükenmek üzereÖyle olduğunu vurguladı.

Ritter, “İnisiyatifi kaybettiler, onlar için iş bitti, kaybedecekler. “Ukrayna bundan kurtulamayacak, oyun bitti”O uyardı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Haziran ayının başından bu yana NATO tarafından eğitilen ve silahlandırılan muharebe birliklerini sahaya konuşlandırarak Zaporozhye, Güney Donetsk ve Artyomovsk istikametinde ilerlemeye çalışıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinUkrayna ordusunun cephenin hiçbir kısmında önemli bir başarı elde edemediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu