Haber

Engin Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Fuat Oktay’ın Uyuşturucu İle Yakalanan “Veysel Filiz” Fotoğrafını Gösterdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndaki 2023 bütçe görüşmelerinde; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Oktay, hükümetin uyuşturucu ve kara parayla mücadele ettiğini söyledi. CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay, Oktay’a AKP siyaset akademisinde hocalık yapan ve uyuşturucuyla yakalanan eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz ile fotoğrafını gösterdi. CHP’li milletvekilleri, Oktay’a “Veysel Filiz” sloganıyla tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 2023 bütçe görüşmeleri sırasında yöneltilen eleştiri ve soruları yürütme adı altında yanıtladı.

Oktay, konuşmasında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu sık sık hedef aldı. Oktay’ın “Güle güle dedin, veda makamındasın” sözlerine CHP’li milletvekilleri el sallayarak yanıt verdi. Oktay’ın konuşması sırasında CHP’li milletvekilleri kürsüleri çarparak “YİMPAŞ” sloganları atarak Oktay’a YİMPAŞ yöneticisi olduğunu hatırlattı.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay, Oktay’a 100 kilo eroinle yakalanan AKP siyaset akademisinde öğretmenlik yapan eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz ile fotoğrafını gösterdi. CHP’li milletvekilleri, Oktay’a “Veysel Filiz” sloganları atarak tepki gösterdi.

Engin Altay, Oktay’a Kılıçdaroğlu’nu hedef alırken “Veysel Filiz” ile fotoğrafını bir kez daha göstererek “Yalancısın” dedi.

Oktay’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“KILIÇDAROĞLU İKİ GÖZÜ KAPALI TÜRKİYE’YE BAKIYOR: Gün boyu Genel Kurul’da yapılan konuşmalarda dile getirilen soru ve eleştirilere ilişkin görüşlerimi bana ayrılan süre içerisinde belirteceğim. Temel bir gün çift gördüğünü, bu yüzden Dursun’da bir gözünü kapatman gerektiğini söyledi. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’ye iki gözü kapalı bakıyor. Baktığı her yer karanlık. Her türlü olumlu çalışmayı, büyük yatırımları, üretimi ve geliştirmeyi yok sayar. Hangi gerçeği gösterirsen göster, başını diğer tarafa çevirmeyi tercih ediyor. Böyle bir zihniyete gerçeği nasıl açıklarsınız?

KUTSAL MİLLETİMİZİN HESAPLANACAK ESAS YETKİLİ OLDUĞUNU HİÇ UNUTMUYORUZ: Plan ve Bütçe Komisyonu seviyesinden, tarafımıza yöneltilen soru ve eleştirileri titizlikle yanıtlamaya özen gösteriyoruz. Tartışmalara ölçülü yaklaşır, hesap vereceğimiz asıl otoritenin aziz milletimiz olduğunu asla unutmayız. Ancak karşımıza çıkan görüntü, büyük emekler verilerek hazırlanan bütçe taslağı ve bütçe belgelerimizin, kapağı dahi açılmadan muhalefet tarafından bu kutsal mekana taşındığıdır.

HİZMETTE VARSINIZ: Müziğin sözleriyle veda ettiniz… Her zamanki gibi bu bir veda değil, bir Fatiha diyoruz. Veda etmiyoruz, ‘Bu cennet vatan için kim fedakarlık yapmaz’ diyoruz. Veda istasyonundasın. 20 yıldır bizden iyilik esirgemeyen milletimizle; Aynı bedende can gibiyiz, cana can veren kan gibiyiz, kor gibiyiz, ayrılamayız… Milletimizden ayrılamayız. Ama merak etmeyin muhalefete de şarkımız olacak merhum Kayahan ‘Yine hüsrana uğradın yine hasretler var yine kara günler geçirdin eyvah…’ diyor.

ANCAK, CEZALI İLAÇ TRAFİĞİ HAKKINDA ALTI BOŞ PARA ARgümanı OLABİLİR: İşleriyle konuşamayanların başkenti ama para için içi boş tartışmalar olabilir, hayali uyuşturucu kaçakçılığı… Ne yazık ki melankolik, gerici bir muhalefetle karşı karşıyayız. Dijital dönüşümden, uzay egemenliğinden, siber vatandan bahsediyoruz; hala geçmişin istikrarsız dönemlerini özlüyorsun.

BAŞKAN İSİMLİ KORUYUCU ADAM ARADIĞINIZI DA BİLİYORUZ: Cumhurbaşkanlığı adayı isimli bir vesayet aradığınızı da biliyoruz. Güçlendirilmeyen, kalıplaştırılan sistem tekliflerinizle bu milleti geri adım attıramayacaksınız. Türkiye’yi yönetme tezi olan bir partiden veya koalisyondan daha vizyoner olmasını beklemek bence hakkımız. Ama nerede?

BAY. KILIÇDAROĞLU ONU VE BEYLE KONUŞMAYA BAŞLADI. KEMAL: Biz Cumhur İttifakı diyoruz yani Millet İttifakı kavramına sığınıyorsunuz, Türkiye Asrı adını verdiğimiz vizyon programımızı anlatıyoruz sonra da ikinci asır denilen topyekun bir taslağı piyasaya sürüyorsunuz. . Bildiğiniz gibi Kılıçdaroğlu Bey kendisine Kemal Bey demeye başladı. Peki, eleştirir gibi görünseniz de Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakına olan gizli hayranlığınız samimi mi?

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ KAMU YÖNETİMİ REFORMUDUR: Devam eden başarıları taçlandıran bir hamle olarak milletimizin iradesiyle desteklenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi benimsenerek iş süreçlerinin hızlandığı ve sonuç almanın kolaylaştığı yeni bir dönemin kapıları aralanmıştır. Bürokrasi değil, hizmet üreten devlet yapısı anlayışıyla geliştirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkemizin en değerli kamu yönetimi reformudur.

TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI ‘Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi’ ANLAYIŞIYLA SÜREKLİ ÇALIŞMAKTADIR: Bir yanda istikrar ve refahtan bahseden anlamsız suçlamalar, diğer yanda bütçenin savaşa gireceği yönündeki suçlamalar vardı. Daha önce de Suriye’de ne yaptığımızı soranlara aynı net cevabı vermiştik. Bölgemizde barış, refah, istikrar; Ülkemizde demokrasi ve özgürlükler ancak her türlü tehdide karşı dimdik duran bir Türkiye Cumhuriyeti ile mümkündür. Terör ve düzensiz göçü önlemek amacıyla; Kahraman ordumuz sınırlarımızın güvenliğini sağlamakta ve ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla yurt içinde ve yurt dışında başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı kesintisiz mücadele etmektedir.

DAHA FAZLA BEKLENEBİLİR: Yerli ve milli bir muhalefet anlayışınız olsaydı, onları takdir ederdiniz. Ancak, küresel vesayet merkezlerine güvendiğiniz ve onların şarkısını söylediğiniz çok açık. Geçmişte 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişimini masum göstermeye çalıştınız, yetmedi; Kanlı YPG’li teröristleri topraklarını savunan insan olarak nitelendirdiniz, yetmedi; Diğer tabureleri getirip ortada toplayıp koltuk kapmaca oynadığınız 6’lı Masanın altına koydunuz, yetmedi; Şimdi de kapalı ortaklarınızı ifşa ederek ulusal güvenliği açıkça tehlikeye atmamızı bekliyorsunuz. Daha fazla bekle.

BİR SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANINA CEVAP VERMEK BİLE: Sayın Kılıçdaroğlu bizi, barış uygulamaları üzerinden uyuşturucu kaçakçıları ve baronlarla iş birliği yapmak ve ülkemizi kara para aklama cenneti yapmakla suçladı. Adaletli olun, Allah’tan korkun. Kendi ülkesini uyuşturucu ve kara para aklamakla suçlayan bir siyasi partinin başkanına cevap vermek bile vahimdir. Gelecek, bu ülkenin Cumhurbaşkanlığına aday olmaya çalışan bir insandır. Seçim yaklaşırken ve siyaset biraz kasvetliyken uyuşturucu tehdidinin farkında olduğu için bu deneyimsizliği de mazur görmeli.

GRİ LİSTE SÜRECİNİ SONLANDIRMAK İÇİN GEREKLİ TÜM ADIMLAR BELİRLENMİŞTİR: Yurt dışından ülkemize gelen transferler, mal varlığı barışı kapsamında olsun ya da olmasın, ilgili mevzuat kapsamında MASAK tarafından inceleme ve araştırmaya tabi tutulur. Ayrıca Mali Eylem Görev Gücü sürecinde atılacak adımlar kararlılıkla atılmaktadır. Ülkemizin FATF 4. Irk Değerleme Raporu Ekim 2019’da kabul edilmiş olup, söz konusu raporda ülkemiz 12 tavsiye kapsamında kısmen uyumlu veya uyumsuz seviyesindeyken sonuç olarak bugün bu rakam 6’ya düşmüştür. atılan adımlardan. Ayrıca ülkemiz, özel değer atfedilen Financial Mobility Mission Force standartlarının tamamına asgari olarak ‘geniş çapta uyumlu’ olarak kabul edilmektedir. FATF tavsiyelerinin gerekliliklerinin yerine getirilmesi ve gri liste sürecinin sona erdirilmesi için gerekli tüm adımlar atılmıştır ve kararlılıkla atılmaya devam edilecektir. Varlığın huzuru diye eleştiri mi aldık?

VARLIK BARIŞI UYGULAMALARI KAPSAMINDA, SADECE BİLDİRİM VE BEYANNAMEDE BELİRTİLEN VARLIKLAR NEDENİYLE VERGİ İNCELEMESİ VE TOPLANTISININ YAPILMAMASI FIRSAT: Ne dedik? Yurtdışındaki varlıklarınızı ülkemize getirin, tescil ettirin, vergi sorunu yaşatmayacağız. Biz bunu söylüyoruz. Malvarlığı barışı uygulamaları kapsamında ancak beyan edilen ve beyan edilen malvarlığı nedeniyle vergi incelemesi ve vergi tarhiyatı yapılmaması mümkündür. Malvarlığı barışı uygulaması ile ihbar veya beyana konu malvarlığının kara para ile mücadeleyi de içeren yürürlükteki mevzuatımız çerçevesinde incelenmesinde ve gerekli hukuki süreçlerin yürütülmesinde herhangi bir kısıtlayıcı karar bulunmamaktadır. Kurumlarımız görevlerini titizlikle yerine getirmektedir. Ortalığı karıştırmak, hukuksuz süreçleri teşvik eden bir hükümet olarak bize iftira atmak tek kelimeyle acımasızdır, milletimize ihanettir. Ayrıca ey bu kadar abarttığınız Kılıçdaroğlu malvarlığı barış kanununda bu yıl ülkemize gelen döviz fiyatları sadece 25.5 milyar TL yani bu yılın dolar kuru ortalaması ile 1.57 milyar dolar.

BAKANLARIN İLAÇ BAĞLI OLDUĞUNA İLİŞKİN BİLGİSİ VEYA BULGULARI VAR AMA AÇIKLANMADI: Terörle mücadele nasıl kırmızı çizgimizse, uyuşturucuyla mücadele de kırmızı çizgimizdir. Kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı hakkında karanlık danışmanlarınıza sorun. İçişleri Bakanımız Plan ve Bütçe Komisyonunda gerekli cevapları verdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve bakanlarının uyuşturucuyla ilgili olduğu bilgisine veya deliline sahip olup da bunu ifşa etmeyen korkaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu