Haber

Deprem bölgesindeki çelik köy evleri 6 Şubat’ta teslim edilecek

Depremin ardından afet bölgesinde hummalı bir çalışma başladı.

Enkaz haline gelen kentlerde harekete geçildi ve zaman kaybeden depremzedeler için konut planları yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla konutların 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanması için harekete geçildi.

Depremzedeler için seferberlik

TOKİ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda, sağlam ve mimari yapıya uygun konutlar planladı.

Daha sonra ilk kazılar yapıldı ve evler teslim edilmek üzereydi.

Bu süreçte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremzedelerin konutlara kolaylıkla ulaşabilmesi için projeler geliştirerek vatandaşların hizmetine sundu.

İlk etap konutlar 6 Şubat’ta teslim edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerde inşaatı devam eden çelik köy evlerinin ilk etabının 6 Şubat’ta hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Özhaseki, tamamlanan çelik köy evlerinin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı, “Çelik köy evlerimizin teslimatlarının ilk etabına başlıyoruz. Son 6 gün.”İfadelerini kullandı.

Konut üretimi devam ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bölgesindeki rezerv alanlarında 207 bin bağımsız bölümün üretimine devam ediyor.

307 bin konut yapılıyor

Şehir merkezlerinde 50 bin konut, köylerde ise 50 bin çelik köy evi olmak üzere toplam 307 bin konutun üretimi devam ediyor.

Depreme dayanıklı çelik köy evleri bazı bölgelerde tek, bazı bölgelerde ise ahırlı 2 katlı evler olarak inşa edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu