Haber

Çöplükten 2 tır mal çıktı

Osmangazi Belediyesi ekipleri, şikayetler üzerine mahkeme kararıyla çöplerle dolu kötü kokulu bir evi temizleyerek, mahalle sakinlerine derin bir nefes verdi.

Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler Mahallesi’ndeki müstakil evinde yalnız yaşayan Gülizar B., sokakta bulduğu eşyaları evinde toplamaya başladı. Konutun odaları çöplüğe dönerken etrafa dayanılmaz bir koku yayılmaya başladı. Konuttan çıkan kötü koku mahalleli tarafından duyulmaya ve sinekler mahalleyi istila etmeye başlayınca, bir dilekçe toplanarak şikayette bulunuldu. Osmangazi Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri mahkeme kararıyla çöp konutu temizledi. Temizlenen çöp evinden 2 TIR dolusu eşya bulundu. Saatlerce süren çalışma sonunda temizlenen eve Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü ekiplerince mahallede oluşan pis koku ve sineklerden kurtulmak için ilaçlama yapıldı.

Çöp evindeki kokudan rahatsız olduklarını söyleyen mahalle sakinleri, “Uzun zamandır burada ağır bir koku var. Havaların ısınmasıyla birlikte daha da arttı ve sinekler havlamaya başladı. baskın Dilekçe verdik şikayetçi olduk Osmangazi Belediyesi ekipleri en kısa sürede gelip evi temizleyerek bizi bu pis kokudan kurtardı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gaziosmanpasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu