Haber

Çin, Pakistan’daki bombalı saldırıyı kınadı

PEKİN, 31 Temmuz (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Çin’in Pakistan’ın Hayber Pakhtunkhwa eyaletindeki aşiret bölgesi Bajaur’da bir miting sırasında sivilleri hedef alan bombalı saldırıyı şiddetle kınadığını söyledi. Sözcü, Çin’in terörizmin her türüne şiddetle karşı çıktığını da vurguladı.

30 Temmuz’da Bajaur’da bir mitinge düzenlenen bombalı saldırıda en az 44 kişi öldü, 100’den fazla kişi yaralandı. Pakistan olayı terör saldırısı olarak nitelendirdi.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Pazartesi günü olayla ilgili bir soruyu yanıtlayarak, “Saldırı bizi derinden sarstı” dedi. Sözcü, Çin’in terörün her türüne şiddetle karşı çıktığını ve sivilleri hedef alan bombalı saldırıyı şiddetle kınadığını da sözlerine ekledi.

Sözcü, “Saldırıda hayatını kaybedenlerin yasını tutuyor, yakınlarına başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Çin’in Pakistan’ın Terörle Mücadele Eylem Planını ilerletme ve terörü ortadan kaldırma, sosyal istikrarı ve vatandaşlarının uzun ömürlülüğünü koruma kararlılığını güçlü bir şekilde desteklediğini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu