Haber

Bursa’da okul bahçelerinde eğitim tazeleniyor

BURSA (İGFA) –Bursa’nın sporda marka şehir olması, sporu tabana yayması, sporu 7’den 70’e herkese ulaştırması ve özellikle yeni neslin boş zamanlarını değerlendirebilmesi için farklı projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi sporla vakit geçirirken, yaz döneminde de havuzlu okul bahçelerini renklendirdi.

‘Mutlu Havuzlar Mutlu Çocuklar’ projesi kapsamında; Osmangazi’de Lütfü Banuşoğlu İlköğretim Okulu ile Şehit Jandarma Uzman Çavuş İlyas Genel İlköğretim Okulu, Yıldırım’da Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu ve Kestel’de Şehit Mustafa Kurt Ortaokulu’nun bahçesine portatif yüzme havuzları kuruldu. Yarı olimpik yüzme havuzlarının yanında 12×24 metre ebatlarında ve 1.20 metre derinliğinde havuzların yanı sıra çocukların yaz tatilini keyifli bir atmosferde geçirebilmeleri için aynı alanda oyun alanları ve spor alanları oluşturuldu. 26 Ağustos’a kadar devam edecek proje kapsamında 6-13 yaş arası çocuklara uzman eğitmenler eşliğinde ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor.

Proje kapsamında yaklaşık 5 bin çocuğun yüzme ile buluşması hedeflenirken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım ilçesinde Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun bahçesine kurulan havuzda yüzme eğitimi alan çocukları ziyaret etti.

Minik yüzücülerle sohbet edip şakalaşan Önder Aktaş, “Bursa’da hayat çocuklara ve gençlere güzel derken aslında bunu bir motto olarak değil, bir yaşam biçimi olarak uyguluyor ve yatırımlar yapıyoruz. bu konuda Bunlar bizim geleceğimiz, bunlar bizim geleceğimiz, şehrimizin ve ülkemizin gelecekteki liderleri. Onları sporla, kültürle, bilimle, sanatla yetiştirmek istiyoruz. Bursa’da 13 tane yarı olimpik kapalı havuzumuz var ama bunlar 3 milyonun üzerindeki nüfusa yetmiyor. Kurduğumuz portatif havuzlar ile çocuklarımıza bu imkânı sunuyoruz. Onların neşesine tanık olmak benim için büyük bir zevk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu