Haber

Bağcılar’da Yaz Keyfi Etkinliği

Her yaştan vatandaşın yaz aylarını en uygun şekilde değerlendirebilmesi amacıyla düzenlenen “Yaz Etkinlikleri” yoğun ilgi görüyor. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, nesiller arası köprülerin güçlenmesine katkı sağlayan etkinlikler sayesinde çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalarak tatilin tadını çıkardığını belirtti.

Bağcılar Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yaz Etkinliğine ilgi her geçen gün artıyor. Geçen yıl ilki düzenlenen etkinlik kapsamında her gün bir mahalledeki okulun bahçesinde etkinlik alanı oluşturuluyor. Saat 15.00’te başlayan etkinlikte çocuklar şişme oyun parklarının da yer aldığı animasyonlar ve ‘Aslan Hürkuş: Misyonumuz Gökbey’ adlı animasyonla eğlenceli vakit geçiriyor. Kahoot Bilgi Yarışında birinciye küçük bir tablet, ikinciye dijital saat ve kulaklık veriliyor.

“Canlı Müzik Konseri”

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde ise katılımcılara canlı müzik dinletisi sunuluyor. 7’den 70’e tüm katılımcılar popüler müzik ve türkülere eşlik ediyor. Etkinlik kapsamında akşam saatlerinde yıldızların altında açık hava sinema keyfi sunulmaktadır. Vatandaşlar ikram edilen mısırın tadına bakıp soda içiyor ve film izliyor.

Yaz Etkinliklerini Klasik Haline Getireceğiz

Etkinliklerde vatandaşlarla sohbet eden ve keyifli anlarını paylaşan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Yaz Etkinlikleri’ni bir klasik haline getireceklerinin haberini verdi.

Bağcılar’ın ulaşımdan eğitime, altyapıdan sağlık ve spora kadar her alanda adından söz ettirdiğini hatırlatan Özdemir, “Sosyal ve kültürel faaliyetlerde İstanbul’un 39 ilçesi arasında ilçemiz özel bir yere sahip. Okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların, öğrencilerin ve gençlerin aileleri ile vakitlerini en iyi şekilde geçirmelerini ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını önemsiyoruz. Her yaştan vatandaş ilgi gösteriyor. Etkinlikler aynı zamanda nesiller arasındaki bağları da güçlendiriyor. Geleneklerimizin yaşatılmasında önemli bir rol oynuyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu