Ekonomi

Altaş Yatırım, Aktürk İnşaat’ı satın aldı

Altaş Yatırım, Aktürk İnşaat’ı satın aldığını açıkladı. İşadamı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, devralmanın şirkete güç katacağını belirtti.

Enerji, inşaat, proje geliştirme, gayrimenkul yatırım, yurt dışı yatırım hizmetleri ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Altaş Yatırım, kendi segmentinde hizmet veren Aktürk İnşaat’ı yeniden bünyesine kattı. Şirketin Aktürk İnşaat’ı bünyesine katması ile yeni projelere imza atacağı belirtildi. İki şirketin bilgi birikimleri ve sermayeleriyle bölüme yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.

“Şirketimiz daha hızlı büyüyecek”

Altaş Yatırım’ın kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Altaş, yaklaşık 30 yıldır gayrimenkul proje geliştirme ve inşaat işiyle uğraşan bir aile şirketi olduklarını belirtti. Türkiye’de; İstanbul, Ankara, Bodrum ve Dalaman’da ve dünyada 3 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirten Altaş, bugüne kadar birçok özel projeye de imza attıklarını ifade etti. Altaş, devralmanın şirketi güçlendireceğini sözlerine ekledi. Altaş, Aktürk adını hak ettiği şekilde yaşatmanın ve bu önemli organizasyonun devamlılığının sağlanmasının ana hedefleri olduğunu söyledi. Altaş, Aktürk Yapı’nın kurucusu Öner Aktürk’e de böylesine yakışır bir marka değerini Türkiye’ye kazandırdığı ve bu bedeli kendilerine emanet ettiği için teşekkür etti. Altaş, amaçlarının bu birliktelik ile Türkiye’yi ulusal ve uluslararası pazarlarda en iyi şekilde temsil etmek ve aynı zamanda konut ve karma projeleri hayata geçirmek olduğunu belirtti. – İSTANBUL

haberaltinova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu