Haber

Abdulkadir Şahin Dövüş Sporlarını Youtube’a taşıdı

Ülkemizde spor denilince futbol, basketbol ve voleybol branşlarının akıllara geldiğini belirten Abdulkadir Şahin Anti Fight oluşumu ile Kick boks ve Muaythai , mma ve boks sporlarının ülkemizde ve dünya da tanıtılmasını sağlayarakgençlerin dövüş sporlarına yönelmesine katkıda bulunuyor. Genç sporculardançok sayıda olumlu geri dönüş aldığını belirten Abdulkadir Şahin gösterilen ilgidendolayı grubu ve topluluk ismine çok keyifli olduğunu belirtti .

Ülkemizde bulunan 300 bin sportmen ve 5 bin antrenörün camizamıza renk kattığını, tanıtım ve gençlerin bilhassa de Z jenerasyonunun tanıması ile gelecek yıllarda topluluğun katlanarak büyüyeceğini umduğunu belirtti .

ülkemizde bu sporla ilgilenen öğrenci sayısının geçmişte çok az olduğunu belirten Abdulkadir Şahin, bu spora birinci keşfettiğimde ankarada yalnızca 5-10 antrenör vardı. Bu sporu yaptıkça kendimi buldum, sporun bana da uygun olduğunu gördüm. O devirde bir çok arkadaşımı da bu spora yönlendirdim ve öbür insanlarında spor ile buluşmasında aracı olmaktan mutluolduğunu belirten Şahin şimdilerde ise birçoğunun değerli antröner olduğunu ve inanılmaz hoş dostlukların bu sayede oluştuğunu bilmek keyifli olduğunu belirtti.

SPOR HAKKINDA TERTİPLERE KATILIP ANTREMANLARIMIZI TANITIYORUZ

Youtube kanalımızda genelde teknik ve taktik idmanlarımızı paylaşıp, kick boks ve muay thai ye yönelik sık sorulan soruları cevaplıyoruz. Yeni yeni toplumsal medyanın gücüylü yeni yeni hakettiği popüleriteyi yakalayan bir spor olduğu için bilgi eksikliği ve yanlış bilgi maalesef çok fazla. Emelimiz bu eksikleri gidermek ve branşı hak ettiği yerlere taşımak. Kanalda birebir vakitte profesyonel ve ulusal maçlara yayın takviyesi sağlıyoruz. Bilhassa genç yaşta karşılaşmalara çıkan atletler, kendilerinin maç yayınlarını görmek onları motive eden farklı bir güç oluyor.

YAPTIĞIMIZ SPOR HEM ÖZGÜVENİMİZİ HEM DE DOSTLUĞUMUZU ARTIRDI

Bu spora Birinci başladığımda daima tekme ve yumruk atarak idman yapacağımı sanıyordum. Lakin birinci idmandan itibaren bilimsel spor usulleriyle ve taktiksel çalışmalarla tanıştım. Bu süreç hem fizikî hem zihinsel olarak ağır geçiyordu. Yaptığımız toplu ve karma idmanlar hem farklı dostluklar kazanmamızı sağladı hem de özgüvenimizi geliştirdi.

CİNSİYET FARK ETMEKSİZİN HERKESİN YÖNELDİĞİ BİR SPOR

Ülkemizde sporlara ekseriyetle cinsiyetçi yaklaşımlar var lakin kick boks ve muai tai için bu algı epeyce düşük. Farklı kilo kümelerinde cinsiyet fark etmeksizin yapılan bir spor. Hatta kimi maçlarda bayanlar kategorisi daha çok ilgi çektiği vakitlerde oluyor.

SESİMİZİ DUYURAN EN KIYMETLİ ÖGE TOPLUMSAL MEDYA

Özellikle Z KUŞAĞIyaş kümesinin öğrenme ortamı artık toplumsal medya oldu diyebilirim. Toplumsal medyada ilgilerini çeken mevzulara nazaran spor yapıp, müzik dinliyorlar. Açıkcası keşfetmeleri gereken uçsuz bucaksız bir deniz var. Bu süreçte onlara kick boks ve muai thai sporuyla tanıştırmak için açtığımız Anti Fight isminde bir youtube kanalımız var.

ANTREMANLARIMIZI TANITIYORUZ

Youtube kanalımızda genelde teknik ve taktik idmanlarımızı paylaşıp, kick boks ve muay thai ye yönelik sık sorulan soruları cevaplıyoruz. Yeni yeni toplumsal medyanın gücüyle yeni yeni hakettiği popüleriteyi yakalayan bir spor olduğu için bilgi eksikliği ve yanlış bilgi maalesef çok fazla. Hedefimiz bu eksikleri gidermek ve branşı hak ettiği yerlere taşımak. Kanalda birebir vakitte profesyonel ve ulusal maçlara yayın takviyesi sağlıyoruz. Bilhassa genç yaşta karşılaşmalara çıkan sportmenler, kendilerinin maç yayınlarını görmek onları motive eden başka bir güç oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu