Haber

4 gün süren karın ardından Muş Belediyesi harekete geçti! Gece gündüz çalışıyorlar

Muş Belediyesi’nin bu yılki karla birlikte çalışmaları başladı. Kenti geçtiğimiz hafta sonu etkisi altına alan kar yağışının ardından harekete geçen Muş Belediyesi ekipleri, cadde, sokak ve kaldırımları kardan temizliyor.

120 ÇALIŞAN İLE 24 SAAT ÇALIŞIYORLAR

40 iş makinesi ve 120 işçi ile çıkar mücadelesi veren ekipler, aslına göre 7/24 vardiya sistemi ile çalışmalarını yürütüyor. 17 mahallede iş makineleri eş zamanlı çalışırken, kar küreme ekipleri de vatandaşların sorun yaşamaması için kaldırımları temizlemeye çalışıyor. Çalışmalar sırasında Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı gruplar da herhangi bir can ve mal kaybını önlemek için trafik önlemi alıyor.

“EKİPLERİMİZİN KATILDIK”

Karla çalışma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “Geçen yıllara göre bu yıl kar geç yağsa da Muş Belediyesi olarak daha fazlası için araç ve gereçlerimizle tüm hazırlıklarımızı yaptık. Pazar günü etkili olan kar yağışı ile gruplarımızı tarlaya çıkardık.Mağdur olmasınlar diye 17 mahallemizdeki tüm ana ve ara yollara hızla müdahale ettik.Bu sırada trafik akışının da aksamamasını sağlıyoruz. devam eden kar yağışının ardından açtığımız yolları temizleyerek sorunsuz bir şekilde takip edildiğini belirterek, “Kullandığı sokakların kaldırımlarını temizlerken tuzlama gruplarımız don riskine karşı aralıksız çalışmaya devam ediyor. Bu kış dönemini de başarılı bir şekilde geçirmek için çok çalışacağız” dedi.

“KARIN GELİŞİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Başkan Asya açıklamalarına şöyle devam etti: “Karla uğraşmak bizim için ekstra bir maliyet olsa da karın gelişini önemsiyoruz. Kar yağışının kuraklığı önlemek için bir rahmet olduğuna inanıyoruz. Su kaynaklarımızın, ovalarımızın, dağlarımızın toprağa ve toprağa ihtiyacı var.” Şubat ve Mart aylarında yağan kar nedeniyle, “Nisan ayında yağan yağmurlar topraklarımız için büyük bir ihtiyaç. Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yaz dönemindeki verimlerindeki en büyük etken. İnşallah bu yıl kuraklık riskiyle karşılaşmayız. Yağan kar ve yağmurun ülkemizin rahmetine, insanımızın hayrına vesile olmasını temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu